Search
Close this search box.

امروز کالری ها دشمن ما هستند. روز بعد ، دشمن ما کربوهیدرات است. بنابراین ، جای تعجب نیست که تصمیمگیری در مورد بهترین راه برای از دست دادن وزن اضافی کار مشکلی باشد. در اینجا می توانید نظرات یک متخصص طب داخلی برای داشتن رژیم موثر را بخوانید.

برخی افراد شمارش کالری را ترجیح می دهند و برخی دیگر رژیم کم کالری را دنبال نمی کنند و رژیم کم کربوهیدرات را ترجیح می دهند. برخی دیگر ترجیح می دهند هیچ چیزی را به حساب نیاورید ، اندازه گیری یا وزن نکنند و اینها افرادی هستند که  استفاده از مواد غذایی بسته بندی شده از شرکتهای مختلف ، رژیم غذایی مناسبی برای آنهاست.

با این وجود شواهد علمی روشنی وجود دارد که خوردن کربوهیدرات (قند و نشاسته) باعث افزایش انسولین در تمامی بدنها می شود. انسولین بدن را برای ذخیره کربوهیدرات ها  آماده و از آن به عنوان چربی استفاده می کند و باعث گرسنگی می کند. هنگامی که بیماران در هر رژیم غذایی میزان بالایی از کربوهیدرات ها را مصرف می کنند ، از دست دادن چربی بدن برای آنها بسیار مشکل است و روند کاهش وزن کند و ناکارآمد است.

ما دریافتیم که در سراسر دنیا ، بیماران در رژیم غذایی کم کربوهیدرات یا مدیترانه ای وزن بیشتری را نسبت به رژیم هایی با رژیم کم چربی از دست می دهند ، اما مردم هنوز هم بیشتر از رژیم غذایی کم چربی استقبال می کنند.

رژیم کم کربوهیدرات در افزایش HDL یا کلسترول خوب و کاهش تری گلیسیرید بهترین تأثیر را دارد. یک رژیم مدیترانه ای مطلوب ترین اثر را روی LDL یا کلسترول بد دارد ، هم رژیم مدیترانه ای و هم رژیم کم کربوهیدرات بهترین کار را در بهبود کنترل قند خون انجام می دهند ، این بدان معناست که آنها دیابت را درمان می کنند یا از ابتلا به پیش دیابت به دیابت جلوگیری می کنند.

در ابتدای رژیم ، ممکن است  خوردن کربوهیدرات ها بسیار کم  و محدود شود ، اما با گذشت زمان ما گرم کربوهیدرات هایی را که برای بیمار مجاز میکنیم ، افزایش می دهیم و رژیم غذایی آنها برایشان “عادی تر” به نظر می رسد. معمولا ، بیماران با محدودیت کالری بسیار بهترکنار می آیند. من به بیماران می گویم  مهم نیست که چگونه به کاهش وزن می رسند ،زیرا این  یک روند طولانی است و داشتن پشتیبانی و پاسخگویی که پزشک ارائه می دهد ، می تواند بسیار مفید باشد. تغییرات رژیم غذایی اصلی ترین نیرویی است که باعث کاهش وزن می شود ، اما فعالیت بدنی یک ضرورت در حفظ کاهش وزن است.

علاوه بر این ، چندین داروی تأیید شده از سوی سازمان غذا و دارو وجود دارد که در صورت مؤثر بودن رژیم و ورزش می توانند به کاهش وزن کمک کنند و سرانجام ، جراحی بریاتریک می تواند یک روش نجات بخش در کسی که باید کاهش وزن قابل توجهی را تجربه کند باشد.

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

 

دیدگاهتان را بنویسید