Search
Close this search box.

باردار هستید یا قصد بارداری دارید؟

ما در این مقاله سعی داریم  شش مورد که می تواند بر بارداری شما تأثیر بگذارد  را به شما ارائه بدهیم:

حیوانات خانگی

دانستن اینکه چه زمانی باید محتاط باشیدخیلی مهم است. گذراندن وقت با همراهان چهار پا در دوران بارداری می تواند خطر برخی از آلرژی ها را برای فرزند شما  کاهش دهد. اما برای انجام برخی از کارهای مراقبت از حیوانات خانگی باید خیلی مراقب باشید. به عنوان مثال ، شخص دیگری جعبه بستر گربه را تمیز  کند (ممکن است مدفوع گربه حامل انگل باشد که باعث عفونت توکسوپلاسموز شود). از موش های حیوان خانگی ، همسترها و خوکچه ها جدا فاصله بگیرید (قطره ها ، بزاق و بستر آنها می تواند LCMV را منتقل کند ، ویروسی که می تواند باعث سقط جنین شود). و خزندگان مانند لاک پشت ها ، مارمولک ها یا مارها را در دوران بارداری در خانه خود نگه ندارید حتی اگر بچه های کوچکتر از 5 سال دارید هم نگهداری آنها توصیه نمی شود، زیرا این حیوانات خانگی قادر به حمل سالمونلا هستند.

 

سیگار کشیدن 

از کشیدن آن جدا جلوگیری کنید، تنفس تنباکو به طور مستقیم و غیرمستقیم می تواند خطر کم وزن بودن  هنگام تولد ، سندرم مرگ ناگهانی نوزادان و مشکلات یادگیری برای آنها را افزایش دهد. همچنین می تواند خطر ابتلا به سقط جنین را افزایش دهد. حتی قرار گرفتن در معرض دود باقی مانده از مبلمان ، فرش ، دیوارها و فضای داخلی اتومبیل می تواند مشکلاتی را برای کودک شما ایجاد کند ، از جمله تداخل در رشد سالم ریه.

انواع کنسرو و برخی از پلاستیک ها

اگر می توانید استفاده از آنان را قطع کنید. قرار گرفتن در معرض بیسفنول شیمیایی A در دوران بارداری می تواند خطر چاقی فرزند شما را در دوران دبستان افزایش دهد ، محققان هشدار می دهند  غذای کنسرو کمتری بخورید ، از ظروف پلاستیکی مواد غذایی با کدهای بازیافتی “3” یا “7” در قسمت پایین اجتناب کنید ، و غذایی که درون مایکروویو گرم میشود را در ظروف پلی کربنات (سخت ، پلاستیکی شفاف – معمولاً با کد بازیافت “7” در پایین) نگذارید. .

بیماریهای مقاربتی (STD)

به تست ها بله  بگویید ، بیماری های مقاربتی – چه قبل از بارداری داشته باشید و چه در دوران بارداری دچار شوید – می توانند عوارض جدی از جمله تولد نوزاد زودرس و وزن کم هنگام تولد ایجاد کنند. برخی بیماری ها  مانند ویروسهای تبخال و هپاتیت B می توانند به کودک شما منتقل شوند. به همین دلیل تمام زنان باردار از نظر ابتلا به بیماریهای STD مانند سفلیس ، هپاتیت B و HIV بررسی می شوند. اگر در معرض خطر زیاد قرار بگیرید ، پزشك ممكن است آزمایشاتی را برای كلامیدیا ، سوزاک و هپاتیت C توصیه کند.

محصولات تمیز کننده خانگی

اکثراً ایمن است ، اما از این موارد سعی کنید پرهیز  کنید. هنگام استفاده از پاک کننده هایی با آمونیاک و کلر ، دستمال را باز کنید. استفاده از آنها به عنوان کارآیی مضر نیست ، اما دودشان  ممکن است باعث احساس تهوع شود. محصولات تمیز کننده را با هشدارهای مربوط به زنان باردار و همچنین مواردی که حاوی اترهای گلیکول مانند برخی از اجاق گاز ، کوره ، حمام و تمیز کننده های اتومبیل است ، انتخاب کنید. تمیز کننده های طبیعی مانند جوش شیرین و سرکه را انتخاب کنید.

آفت کش ها

گزینه های دیگر را انتخاب کنید. در خانه از استفاده سموم دفع آفات شیمیایی خودداری کنید. در عوض از تله موش یا تله های چسبنده استفاده کنید. یا از شخص دیگری بخواهید که  خانه شما را سمپاشی کند و سپس پنجره ها را باز کند تا هوا از آن بیرون برود.

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید