Search
Close this search box.

بله،کاملا به صورت علمی ثابت شده است ، نوزادان از تماس پوست با پوست بسیار سود می برند.

 

 

وقتی صحبت از ابرقدرتهای واقعی است ،باید بدانید با داشتن توانایی شگفت انگیز برای رشد کودک ، به دنیا آوردن نوزاد و تغذیه کودک مادران شگفتی مطلق هستند و یک قدرت بسیار ویژه دیگر آنان  “تماس پوست با پوست” نام دارد.

برای اثبات این موضوع ، در مورد قدرت پیوند پوست لخت بین یک مادر و نوزاد جدیدش تحقیقات زیادی صورت گرفته است و به جستجوی علم ارتباط پوست با پوست پرداخته اند.

به عبارت دیگر ، می خواهیم بدانیم هنگامی که یک مادر کودک خود را بر روی پوست لخت خود میگذارد  ، آیا تاثیری بر ضربان قلب کودک ، میزان تنفس ، میزان اکسیژن در خون و دما برای آنها دارد؟

و جواب این است ، قطعا بله.

در این آزمایشها معلوم شد که تماس از روی سوتین برای نوزادان به نسبت تماس مستقیم با پوست آرامش کمتری دارد. نوزادان همچنین ضربان قلب و دمای بدن مادر خود را تنظیم می کنند ، علم امروز اثبات می کند که ارتباط یک مادر و حتی پدر با نوزاد اگر در ابتدا با پوست شروع شود  بسیار عمیق تر می شود. همچنین تحقیقات جدید نشان می دهد که تماس پوست با پوست نوزادان با مادرانشان ، که به عنوان مراقبت های کانگورو نیز شناخته می شود ، برای سلامتی طولانی مدت نیز فواید بسیار شگفت انگیزی دارد.

محققان برای مطالعه روی این موضوع، دو گروه از نوزادان را بیش از 20 سال ردیابی کردند تا مشخص کنند که آیا مزایای مراقبت کانگورو در بزرگسالی همچنان ادامه دارد یا خیر. آنها توضیح می دهند که : “مشارکت کنندگانی که در لحظه تولد تماس پوست با پوست داشته اند رفتارهای ضد اجتماعی کمتری به نمایش گذاشتند.” بعلاوه آنها در مدارس غیبت کمتری داشتند ، دارای دستمزد متوسط ​​ساعتی بالاتری بودند ، و خانواده های آنها انسجام بخش تر و پرورشی تر بودند.ضمنا جالب است بدانید معرفی مراقبت های کانگورو بلافاصله پس از NICU ، خانواده ها را به سمت فرزندآوری بیشتر ترغیب می کند. .

دیدگاهتان را بنویسید