Search
Close this search box.

علائم اولیه بارداری

برای زنانی که چرخه قاعدگی منظم ماهانه دارند ، زودترین و مطمئن ترین علامت بارداری عقب افتادن یک دوره قاعدگی است. زنانی که باردار هستند ، گاهی اوقات خونریزی شبیه به یک قاعدگی بسیار سبک دارند ، برخی  ممکن است لکه بینی داشته باشند یا فقط مقداری خونریزی. این خونریزی لانه گزینی نامیده می شود.

برخی از علائم و نشانه های اولیه بارداری در زیر ذکر شده است:

قبل هرچیز لازم است بدانید بدن هر زن متفاوت است و همه خانم ها متوجه همه این علائم نمی شوند.

احساس بیماری در دوران بارداری

ممکن است احساس بیماری کنید (حالت تهوع) یا استفراغ داشته باشید. این معمولاً به عنوان بیماری صبحگاهی شناخته می شود ، اما می تواند در هر ساعت از شبانه روز اتفاق بیفتد. برای اکثر زنانی که بیماری صبحگاهی دارند ، این علائم از زمان بارداری حدود 4 تا 6 هفته شروع می شود. اگر این حالات در شما ادامه دار است و هیچ کاری نمی توانید بکنید ، به  پزشک  مراجعه کنید.

احساس خستگی در بارداری شایع است

احساس خستگی در دوران بارداری ، به ویژه در 12 هفته اول بسیار معمول است. تغییرات هورمونی در بدن شما در این زمان می تواند احساس خستگی ، بیماری ، تغییر خلق و ناراحتی شما را به وجود آورد.

درد سینه ها در اوایل بارداری

ممکن است سینه های شما بزرگتر شود و احساس سستی کند ، دقیقاً مانند آنچه قبل از پریود شما اتفاق می افتد. همچنین ممکن است رگها بیشتر در آنها دیده شوند و نوک سینه ها ممکن است تیره شوند و از حالت ایستادگی در بیایند.

علائم دیگر بارداری که ممکن است متوجه آن شوید:

در اوایل بارداری ، ممکن است طعم بعضی از غذاها یا نوشیدنی هایی که قبلاً از آنها لذت می برید ، برایتان تغییر کنند.

ممکن است احساس کنید طعمی عجیب در دهان شما هست ، که بسیاری از خانم ها آن را فلزی توصیف می کنند.

شما به غذاهای جدید علاقه مند شوید.

شما به برخی از غذاها یا نشیدنی هایی که قبلاً از آنها استفاده می کردید ، مانند چای ، قهوه یا غذاهای چرب ، علاقه خود را از دست بدهید.

علاقه به سیگار کشیدن را از دست بدهید.

شما حس بویایی حساس تری نسبت به معمول داشته باشید – برای مثال بوی غذا یا آشپزی

اگر نگران علائم هستید یا اگر علائمی دارید که نگران آن هستید ، با پزشک یا ماما صحبت کنید.

اطلاعاتی در مورد بیبی چک

اگر آزمایش بارداری شما منفی است ممکن است لازم باشد مجددا چک کنید. نتیجه آزمایش مثبت تقریباً صحیح است ، مادامی که دستورالعمل ها را به درستی دنبال کرده باشید.  اگر نتیجه منفی گرفتید و هنوز فکر می کنید ممکن است باردار باشید ، یک هفته صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید