Search
Close this search box.

اول از همه یادتان باشد کودک خود را از مواد غذایی حساسیت زا در امان نگه دارید. نوزادان و کودکان خردسال به ویژه در مقابل باکتری هایی که می توانند مسمومیت غذایی ایجاد کنند ، آسیب پذیر هستند. اطمینان حاصل کنید که به دلیل طرز تهیه یا سرو غذا ، کودک شما در معرض خطر قرار نمی گیرد.

همیشه دست های خود را قبل از تهیه غذا و بعد از لمس کردن گوشت خام ، مرغ ، ماهی و صدف ، سبزیجات خام و تخم مرغ بشویید.

قبل از خوردن غذا مطمئن شوید که دست فرزندتان تمیز است.

به فرزندان خود بیاموزید که بعد از دست زدن به حیوانات خانگی و رفتن به توالت و قبل از غذا دست های خود را بشویند.

سطوح را تمیز نگه دارید و هرگونه حیوان خانگی را از مواد غذایی یا سطحی که مواد غذایی یا خوراکی در آن محل تهیه می شود ، دور نگه دارید..

گوشت و تخم مرغ های خام را در یخچال و فریزر نگه دارید و از دیگر غذاها در یخچال ، از جمله گوشت های پخته شده یا آماده برای خوردن خودداری کنید – همیشه باید گوشت های خام را در ظروف تمیز و پوشیده در کف یخچال نگهداری کنید تا از ریزش قطره ها بر روی خوراکی های دیگر جلوگیری شود. .

تمام مواد غذایی را به طور کامل طبخ کرده و آن را خنک کنید .

غذاهایی که فرزند شما نیمی از آن را خورده است ، ذخیره و استفاده نکنید.

میوه و سبزیجات مانند سیب و هویج را بشویید و پوست بگیرید.

یاد بگیرید کدام غذاها را  نباید به کودکان و خردسالان داد.

 

نگهداری و گرم کردن مجدد غذا برای کودکان

هرچه سریعتر مواد غذایی را خنک کنید (در حالت ایده آل در مدت 1 تا 2 ساعت) و آن را درون یخچال یا فریزر بگذارید. مواد غذایی موجود در یخچال باید ظرف 2 روز خورده شود.

برنج را در سریعترین زمان ممکن خنک کنید (همیشه ظرف 1 ساعت) و آن را درون یخچال یا فریزر بگذارید. برنج هایی که در یخچال قرار می گیرند باید در طی 24 ساعت خورده شوند و هرگز بیش از یکبار دوباره گرم نشوند.

مواد غذایی منجمد باید قبل از گرم کردن کاملاً یخ زدایی شوند. امن ترین راه برای این کار ، گذاشتن آن در یخچال یک شب قبل یا استفاده از تنظیم یخ زدگی در مایکروویو است.

هنگام گرم کردن غذا ، اطمینان حاصل کنید که جوش آمده باشد و قبل از دادن به کودک خنک شود. اگر از مایکروویو استفاده می کنید ، همیشه مواد غذایی را هم بزنید و دمای آن را برای تغذیه کودک خود بررسی کنید. بیش از یکبار غذای پخته شده را مجدداً گرم نکنید.

برای خنک کردن سریع غذا ، آن را درون یک ظرف در دار قرار داده و آن را در زیر شیر آب سرد نگه دارید. هر چند وقت یکبار آن را هم بزنید تا به طور مداوم خنک شود.

به یاد داشته باشید ، همیشه در هنگام غذا خوردن با فرزند خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید