Search
Close this search box.

[vc_row nav_skin=”light” consent_include=”include”][vc_column css_animation=””][vc_column_text]

تاثیر پوشیدن لباس مشاغل در تربیت کودکان

کودکان در سنین مختلف ازپوشیدن لباس های خاص و بازی کردن در نقش های نمایشی لذت می برند. مغز کودک شما وقتی او لباس های خاص می پوشد و مثلا اژدها ، شاهزاده خانم یا پلیس و آتش نشان و دکتر و جنگلبان می شود ، ، به شدت با خلاقیت بالایی روبرو می شود!

و اگرچه ممکن است برای شما صرفا به عنوان یک بازی ساده به نظر بیاید ، اما هنگامی که فرزند شما در آن نقش ها وارد می شود ، مغز او به شکلی بیشتر از آنچه می توانید تصور  کنید در حال پیشرفت است. همانطور که مربیان دوران کودکی می دانند ، بازی کار کودک است و کودکان از طریق بازی ” لباس پوشیدن ” به  لحاظ شناختی ، جسمی ، اجتماعی و عاطفی بسیار سود می برند.

در اینجا 10 مزیت ” لباس بازی ” برای بچه ها آورده شده است:

” لباس بازی ” مغز و حافظه فرزند شما را درگیر می کند. بازی نمایشی بچه ها را ملزم می کند تا آنچه را دیده یا شنیده اند به خاطر بیاورند. به طور مثال آنها می دانندکه برای کارهای خانه ، چگونه از رفتار مادر و پدرشان تقلید کنند و  یا آنها جزئیات داستان های افسانه ای را که قبل از اجرای آن شنیده اند به یاد می آورند.

کودک تصمیم می گیرد شخصیت لباسی که پوشیده است  چه بگوید. بنابراین ” لباس بازی ” این  امکان را به آنها می دهد که واژگان خودرا با کلمات و عباراتی که ممکن است در داستان شنیده باشند ، گسترش دهند ، اگر دقت کنید معمولاً در این گونه بازی ها آنها از کلماتی استفاده می کنند که قبلا نمی کردند. در نتیجه کودکان ممکن است شروع به استفاده از این کلمات جدید در مکالمات روزمره خود کنند.

چه کسی دکتر می شود؟ چه کسی صبور است؟ کودکان باید هنگام تصمیم گیری در مورد لباس شخصیتشان تصمیم بگیرند. آنها هنگام تصمیم گیری در مورد عناصر لباس و پیشنهاد هر شخصیت برای انجام یک سناریو ، مشکلات حل مسئله را تمرین می کنند.

هنگامی که کودک مشغول بازیگری است ، به او کمک می کند تا جهان را از طریق چشمان دیگری ببیند که باعث افزایش همدلی می شود . خواه نقش  والدی باشد که فرزند خود را پرورش می دهد یا  پزشکی باشد که مسوولیت مراقبت از یک بیمار آسیب دیده را به عهده دارد و یا آتش نشان که فردی را از آتش نجات میدهد. بازی نمایشی به کودکان کمک می کند تا نقشی را که یاران ما در زندگی ما بازی می کنند درک کنند.

کودکان دائماً با موقعیت های ترسناکی روبرو می شوند که درست درکش نمی کنند ، خواه شاهد یک تصادف در زندگی واقعی باشند ، یا دیدن تصاویر خشن در تلویزیون. کودکان ترس های خود را از طریق بازی ، که به آنها کمک می کند تا جهان را درک کنند ، پردازش می کنند و بر احساس ناتوانی خود غلبه می کنند.

ما با اجازه ” لباس بازی ” دادن به کودکان می توانیم کمک کنیم بر ترس خود را غلبه کنند و اینگونه  ما به رشد عاطفی آنها کمک می کنیم.

کودکان با پوشیدن لباس های مشاغل و شخصیت های کارتونی مهارت های حرکتی خوبی پیدا خواهند کرد. آنها در هنگام نقش بازی از مهارت های حرکتی خود  استفاده می کنند ، خواه مانند یک ابرقهرمان در حال پرش باشند یا مثل یک بازیکن بیس بال در حال دویدن باشند یا مثل یک پلیس در حال تعقیب.

هنگامی که کودکان لباس  شخصیت هایی  را انتخاب می کنند ، می توانند هویت های جنسیتی مختلف و رفتارهای آن شخصیت ها را کشف کنند. شاید بیشتر پسرها غالباً  بخواهند ابرقهرمانان ، آتش نشانان یا دزدان دریایی باشند و دختران غالباً بخواهند جن و شاهزاده و پری دریایی باشند اما کاملا طبیعی است که کودکان هنگام یادگیری در مورد جهان ، نقش های جنسیتی مختلفی را امتحان کنند. یادتان باشد کودک هرگز نباید بخاطر بازی کردن نقش جنسیت خاصی مورد تمسخر قرار گیرد.

کودکان به طور طبیعی موجودات مقلدی هستند. آنها با تقلید از زندگی بزرگسالان و سایر اطرافیان ، درباره جهان می آموزند. کودکان از طریق لباس پوشیدن و بازی دراماتیک چشمگیر ، زندگی دیگران را با تقلید از اعمال ، احساسات و سخنانشان کشف می کنند.

” لباس بازی ” باعث ترغیب همکاری و نوبت دهی می شود. کودکان یاد می گیرند که چگونه مذاکره کنند ، زیرا آنها در مورد داستان ها و قوانین به توافق می رسند. آنها به دیگران علاقه نشان می دهند و یاد می گیرند که چگونه باید بدهند.

تصورات کودکان بی حد و حصر است ، و هنوز توسط  “واقعیت ها” ی جهان سخت نشده و محدود نشده است. رودولف اشتاینر ، بنیانگذار آموزش والدورف معتقد بود که بازی خیالی در اوایل کودکی ، کلید تفکر خلاق در سالهای بزرگسالی است.

هنگامی که کودکان درگیر ” لباس بازی ” هستند ، به تصورات آنها سلطنت آزاد داده می شود. هیچ محدودیتی برای اینکه چه کسی ، کجا و یا چه چیزی می توانند باشند وجود نخواهد داشت.بنابراین آزادشان بگذارید تا رشد کنند.

آرزو می کنم ساعت های سرگرم کننده ای با  ” لباس بازی ” برای بچه ها در زندگیتان به ارمغان بیاورید!

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row nav_skin=”light” consent_include=”include”][vc_column css_animation=””][vc_wp_posts title=”آخرین مطالب” number=”5″][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید