Search
Close this search box.

به عنوان یک پدر و مادر جدید ، شما در مورد همه چیز از تغذیه با شیر مادر تا شستشو و حمام کردن کودک و ادرار و مدفوع  آنها سؤال دارید. در اینجا راهنمایی هایی کلی برای همه چیزهایی که در طی آن هفته های خسته کننده اما شگفت انگیز باید در مورد مراقبت از کودک جدید خود بدانید وجود دارد.

نوزادان تازه متولد شده دارای دفترچه راهنما نیستند ، و شما را مجبور به پاسخ به سوالات زیادی در مورد رفتار و ظاهر خودشان می کنند.

 

در ابتدا ممکن است به نظر برسد که کودک شما دائماً تغذیه می کند ، اما به تدریج رفتار شما و کودکتان به یک الگو تبدیل می شود و مقدار شیر شما بر همان اساس تولید می شود.

کودک خود را هر وقت که نیاز دارد تغذیه کنید. نگران نباشید این کار برای هردویتان خوب است ، بگذارید کودک شما برای خوراکش خودش تصمیم بگیرد.

 

نیازی نیست در چند روز اول کودک خود را حمام کنید. ممکن است ترجیح دهید در عوض صورت ، گردن ، دستها و پاهایش را با دقت بشویید.هیچ اشکالی ندارد بگذارید روزهای اول برای هردویتان راحت باشد.به هرحال اگر تصمیم گرفتید حمامش کنید زمانی را انتخاب کنید که کودک شما بیدار و خوشحال باشد. اطمینان حاصل کنید که اتاق گرم است و همه چیز را از قبل آماده کنید. شما به یک کاسه آب گرم ، حوله ، لیف نرم و پارچه تمیز  احتیاج خواهید داشت.

 

نوزادان نیاز به تعویض مکرر پوشک دارند.آنها را در پوشک خیس نگه ندارید زیرا ممکن است باعث سوختگی یا بثورات پوستی شود.

 

گریه راه کودک شما برای گفتن آنچه نیاز دارد می باشد بنابراین نترسید به زودی متوجه دلیل گریه های او خواهید شدو خودش به شما یاد خواهد داد که چرا گریه میکند و چگونه او را تسکین دهید.

 

طبیعی است که نوزادان تازه متولد شده فقط به مدت 2 تا 3 ساعت در شب بخوابند و در طول روز بیدار باشند. یک دلیل این می تواند باشد که نوزادان تازه متولد شده هنوز شب و روز برایشان تنظیم نیست. نوزادان در ماه های اولیه به سرعت رشد می کنند و خوابیدن را یاد می گیرند.پس صبور باشید. آنها در ابتدا معده های بسیار کوچکی دارند. این بدان معناست که آنها باید کم و زیاد تغذیه کنند.پس تند تند هم از خواب برای خوراک بیدار می شوند. با بزرگ شدن نوزاد شما ، او به تدریج به غذای کمتری در شب احتیاج دارد و شب ها مدت زمان بیشتری میتواند بخوابد.

 

شما کودک خود را بهتر از هر کس دیگری می شناسید ، بنابراین می دانید ظاهر یا رفتار آنها نگران کننده است یا خیر.به خودتان و شناختتان اعتماد کنید. می توانید یک چک لیست از علائم “هشدار قرمز” که بایدبدانید را تهیه کنید و روی یخچال بزنید.

 

SIDS نادر است ، بنابراین اجازه ندهید نگرانی در مورد آن ، لذت بردن از نوزادتان را برایتان تلخ کند. قرار دادن کودک به پشت  برای خوابیدن ، در یک تختخواب در همان اتاق خودتان ، برای 6 ماه اول یکی از راه های کاهش خطر برای کودک شما است.

یادتان باشد عدم سیگار کشیدن در دوران بارداری و اجازه ندادن کشیدن سیگار به دیگران در اتاق کودک شما ، به محافظت از او بسیار کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید