Search
Close this search box.

 

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

آموزش دوستیابی به کودکان برای والدین سخت است ، به خصوص وقتی بچه ها کوچک هستند. انجام دادن کارهای کودکان نوپا و نوزادان به اندازه کافی تمام وقت ما را خواهد گرفت . بعضی اوقات ،  مادر بودن می تواند ما را تنها و منزوی کند. ما حتما به دوستانی احتیاج داریم تا شادتر باشیم. آیا کودکان نو پای ما به گروه دوستان احتیاج دارند؟ پاسخ بله است.

دوستی برای شما و کودک نوپای شما مهم است

 

 

افراد کوچک خانه ما به شدت به معاشرت نیاز دارند و ما حتما باید به خاطر آنها از خانه خارج شویم. به همان اندازه که ما ترجیح می دهیم در شلوارهای یوگا و خانه های گرم و دنج خود بمانیم ، آنها نیاز دارند سرگرم شوند و با دوستان خود وقت بگذرانند. شما ، من ، و حتی کودکان نو پای ما.این نیاز طبیعی یک انسان در هر سنی است.

به همان اندازه که این روابط به نظر شما برای افراد کوچک خانه غیر ضروری به نظر می رسد ، دوستان کودک نو پا برای او بسیار مهم هستند. این اولین تجربه کودک ماست که خارج از روابط خانوادگی به روابط خود می پردازد.هم شما نیاز دارید با دوستانتان وقت بگذارید و هم آنها.

 

 

 

دوستان کودکتان به کودک نو پای شما کمک می کنند تا یاد بگیرد که چگونه دوست خوبی باشد

هنگامی که کودک نوپای شما برای اولین بار رابطه دوستانه ای را می سازد – کسی که از خانواده نیست و لازم نیست او را دوست داشته باشد – این یک موفقیت است. این رابطه به آنها می آموزد که چگونه با کسی دوست شوند ، از شخص دیگری مراقبت کنند و مشورت کنند.

همه به گروه دوستان نیاز دارند.دوستان کودک نو پا در جهت حمایت از رشد و پیشرفت عاطفی و اجتماعی وی به او کمک می کنند.

دوستان کودکتان به کودک نوپای شما کمک می کنند یاد بگیرد که چگونه از لحاظ عاطفی و اجتماعی در جهان با دیگران تعامل کند. این رابطه باعث می شود آنها به بلوغ رسیده و خودمحور و خودخواه نشوند و چه آموزشی برای آنها مفیدتر از این وجود دارد؟

 

دوستان کودکتان به کودک نوپای شما کمک می کنند تا یک ظرفیت معتبر برای همدلی و رفتارهای نوعدوستانه ایجاد کند

در کنار این که کمتر خود محور و نابالغ می شود ، داشتن دوست به کودک شما یاد می دهد تا احساسات دیگران را در نظر بگیرد. کودک نوپای شما حتی با چیزهای ساده هنگا م بازی هایی که انجام می دهند ، همدردی با نیازها و خواسته های دوستانشان را آغاز می کند. همه اینها به رشد کودک نو پا کمک می کند.

دوستان کودکتان کمک می کنند تا کودک نوپای شما شادتر ، خوش بین تر و بااعتماد به نفس باشد.

دوستان کودک نوپا در رفع استرس به او کمک می کنند

ما مطمئن نیستم که این روزها زندگی کودک نو پا چقدر استرس زا باشد ، اما اگر کودک نوپای شما روزی بد را پشت سر گذاشته باشد ، ممکن است به شدت دچار استرس شود. وقت گذراندن با دوست مورد علاقه خود یک درمان بی انتها برای هر سنی است.

دوستان کودکتان کمک می کنند تا کودک نوپای شما ارتباط بهتری داشته باشد

دوستان مثبت کودکتان، کودک نوپای شما را تشویق به رفتار بهتر خواهند کرد.همه ما می دانیم که دوستان خوب و دوستان بد می توانند کل زندگی شما را تغییر دهند. این امر در مورد کودکان نوپا نیز صدق می کند. اگر کودک نوپای شما با یک کودک دیگر با احترام دوستی می کند ، احتمالا کودک دیگر این رفتار را تقلید می کند.

آنها را مجبور به دوستی نکنید

 

 

نکته اصلی این است که دوستی برای رشد ، پیشرفت و آرامش بسیار حیاتی است اما فرزند شما با سرعت و به روش خاص خود دوستیابی می کند. فشار بیش از حد و یا تلاش برای کنترل کل تعامل باعث اضطراب غیرضروری برای کودک شما خواهد شد.

کاملا طبیعی است که کنترل دوستی هایی که شما  آنها را مثبت تلقی می کنید ، یا ممنوع کردن دوستی که به نظر شما مضر است ، مسئله ای دشوار برای والدین است.حق با شماست،سخت است، اما باید بتوانید آن را مدیریت کنید.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید