Search
Close this search box.

 

 

 

واقعا دیوانه کننده است که زندگی ما در سال گذشته چقدر تغییر کرده است اما از آنجا که گسترش کرونا ویروس شروع به کند شدن در جهان کرده است به زودی دنیای ما به حالت عادی باز میگردد .

در حالی که قرنطینه در اکثر مناطق دنیا کاهش می یابد ، اما هنوز مکان هایی وجود دارد که به دلیل عدم رعایت بهداشت به قرنطینه نیاز داشته باشند. فروشگاه های غیر ضروری ، سالن های آرایشی ، رستوران ها و کافه ها مجدداً باز شده اند هرچند قواعد فاصله گذاری اجتماعی در آن ها برقرار است. اکنون پوشیدن ماسک صورت در وسایل نقلیه عمومی ، مغازه ها ، سوپر مارکت ها ، موزه ها ، گالری ها ، سینماها و کتابخانه های عمومی اجباری است.

برای مادرانی که در ماه های آینده انتظار ورود نوزاد تازه ای را دارند ، رویکرد “آرام باشید و ادامه دهید” با ترس از موج دوم هنوز کار ساده ای نیست.

با داشتن اطلاعات زیادی که هر ساعت از طریق تلویزیون و اینترنت به ما تحمیل می شود و با توجه به این که کشورهای مختلف رویکردهای مختلفی را برای مبارزه بااین بحران در نظر گرفته اند، به سختی می توان دانست که چگونه بهتر از خود و عزیزانمان محافظت کنیم.

در اینجا آخرین مشاوره برای والدین ، ​​خانواده ها ، فرزندان و والدینی که درانتظار تولد فرزندشان هستند وجود دارد تا شما را در معرض آگاهی قرار دهد.

هشت سوال برتر شما در مورد ایمنی خانواده در هنگام بحران کروناویروس (COVID-19)

  1. من باردار هستم! آیا می توانم ویروس را به نوزاد متولد نشده ام منتقل کنم؟

خبر خوب این است که طبق آخرین توصیه های سازمان بهداشت جهانی، در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر انتقال ویروس در دوران بارداری به کودک شما وجود ندارد. همچنین ، به نظر نمی رسد زنان باردار آلوده در معرض خطر سقط جنین باشند.

  1. چگونه می توانم خودم را از ابتلا به ویروس در حالی که باردار هستم محافظت کنم؟

زنان باردار در معرض ابتلا به عفونت ها، آسیب پذیرتر هستند بنابراین ، حتی بدون نگرانی از Covid-19 ، همه زنان باردار باید درست دست شستن را تمرین کنند. هر بار که بعد از خارج شدن از خانه به خانه بر میگردید دستان خود را با آب داغ و صابون به مدت 20 ثانیه بشویید.

  1. آیا نوزادان نسبت به کرونا ویروس حساس تر هستند؟

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر وجود Covid-19 در نوزادان وجود ندارد. با این وجود ، اگر نوزاد شما ناخوش به نظر می رسد و دمای بدنش 38 درجه سانتیگراد یا بیشتر است ، باید او برای بررسی نزد پزشک معالج ببرید.

4- فرزند من سیستم ایمنی ضعیفی دارد برای جلوگیری از کرونا ویروس باید چه اقدامات احتیاطی دیگری انجام دهم؟

مصر باشید که همه کسانی که در تماس با کودک شما هستند دست و پایشان را به درستی شستشو می دهند ، کودک خود را ترغیب کنید که هرچقدر هم که دستانش تمیز باشد ، از تماس با چشم ، دهان و بینی خود خودداری کند.

5- آیا شیردهی امن است؟

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه ویروس Covid-19 می تواند به شیر مادر منتقل شود ، وجود ندارد و جدا از آن احتمال زیادی وجود دارد که شیر مادر به کودک شما برای محافظت از آنتی بادی در برابر Covid-19 کمک کند.

اگر خودتان ویروس دارید ، فواید شیردهی همچنان از خطر انتقال ویروس با سرفه یا عطسه بیشتر است ، اما باید قبل و بعد از تغذیه کودک یا دست زدن به پمپ و شیشه شیر و یا پستانتان ، دست های خود را بشویید.

6- فرزند من علائم سرماخوردگی / آنفولانزا خفیف دارد: چه موقع باید با پزشک عمومی تماس بگیرم؟

توصیه می شود که اگر گمان می کنید شخصی در خانواده شما دارای Covid-19 می باشد ، به هیچ وجه با پزشک معالج خود تماس نگیرید. درعوض ، از پرسشنامه آنلاین وزات بهداشت استفاده کنید که به شما نشان می دهد که آیا فرزند شما به توجه ویژه نیاز دارد یا خیر.

  1. علائم Covid-19 چیست؟

شایع ترین علائم آن سرفه ، درجه حرارت بالا و تنگی نفس است.

8- چه اقدامات احتیاطی بهداشتی دیگری می تواند از من و خانواده ام محافظت کند؟

مهمترین عامل خوب نگه داشتن خودمان و دیگران شستن دست به طور منظم و مناسب است. صابون بدون آسیب رساندن به باکتریهای خوب دست ، باکتریهای بد را دور می کند ، در حالی که ژل دست هم باکتری های خوب و هم بد را می کشد. بنابراین ، هر جا ممکن باشد ، از صابون و آب استفاده کنید و وقتی که نمی توانید سینک ظرفشویی پیدا کنید ، از ژل استفاده کنید. کودکان را ترغیب کنید که ترانه 20 ثانیه ای را برای آواز انتخاب کنند هنگام شستن دستها بخوانندش و اطمینان حاصل کنید که با داشتن صابون ، آب و حوله ای که به راحتی در دسترس هست می توانند درست کارشان را انجام دهند ضمنا به خانواده خود بیاموزید که  هنگام عطسه و سرفه سرشان را در آستین یا آرنج خود قرار دهند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید