Search
Close this search box.

زنان واقعا الهام بخش هستند.  مدت هاست که آنان  با وجود داشتن فرزندان ،جایگاه های پرقدرتی در صنایع مختلف دارند. آنان مشاغل خود را حفظ می کنند و همزمان خانواده ها را رشد می دهند.

اما تنها با 24 ساعت شبانه روز ، چگونه همه این کارها را انجام می دهند؟

ما با 10 مادر صحبت كردیم كه تمام وقت كار می كنند ، فرزندان را پرورش می دهند ، خانه های خود را حفظ می كنند و هنوز هم جایی برای زمان و رشد شخصی پیدا می كنند.

این مطالبی است که آنها گفتند:

 

کار سختی است

“کار تمام وقت در حالی که بچه ها را پرورش می دهید ، کاملاً کار سختی است. من واقعاً نمی دانم وقتی مردم می پرسند ، “چگونه این کار را می کنید؟ ” چه بگویم “. شاید بهترین  توصیه ای که می توانم به شما ارائه دهم این است: انعطاف پذیر باشید ، انتظارات خود را پایین بیاورید ، به خود بخندید ، حضور داشته باشید و سعی کنید از لحظات کوچک لذت ببرید. “

 

من کار می کنم چون عاشق آن هستم

“من کار می کنم زیرا  آن را دوست دارم و می خواهم از توانایی های خود استفاده کنم.  هیچکدام از مادران نمی توانند یک مادر کافی باشند ، اما هر مادری که می شناسم بهترین کاری که می تواند را انجام می دهد. مهمترین کاری که می توانیم بکنیم این است که یکدیگر را قضاوت نکنیم و به همدیگر – و خودمان – آزار نرسانیم.”

 

ابن یک ضرورت مالی است

“چرا کار می کنم؟ درآمد من برای خانواده ما ضروری  است. با این حال ، من یک اشتیاق واقعی برای حل انواع مشکلاتی که در کار خودم دارم هم دارم … حتی اگر هیچ ضرورت مالی وجود نداشته باشد ، من می توانم کار را به عنوان بخشی از زندگی خود انجام دهم. اگرچه این مسئله بسیار دشوار است و عوامل استرس زای منحصر به فرد خود را ایجاد می کند ، امیدوارم که به فرزندانم درس های مهمی در مورد کار بیاموزم.”

 

تقسیم بندی کلیدی است

“مهم است که یک مادر حرفه ای و خوب باشید ، اما حضور مهم در هر دو نقش مهم است . وقتی با دخترم هستم تلفن همراهم را در اتاق دیگر می گذارم و از کامپیوتر دور می شوم. هنگامی که من در محل کار هستم ، تمام مرورگرهای اینترنتی خود را می بندم و تلفن همراهم را در کشوی میز خود قرار می دهم مگر اینکه برای چیزی در رابطه با کار به آن نیاز داشته باشم. گاهی اوقات این کار دشوار است ، اما مهم است و من انجامش می دهم.”

 

تبدیل به یک فداکار شهید نشوید

“زنان باید جلوی فداکاری و شهادت بیمارگونه خود را بگیرند. ما باید از خود مراقبت کنیم تا بهترین کارها را برای فرزندانمان انجام دهیم. “موثرترین راه برای مقابله با مادر فداکار بودن داشتن زندگی شاد است.”

 

شبکه پشتیبانی خود را پیدا کنید

“خود را با دیگران متبحر احاطه کنید. بسیار مهم  است که با زنان دیگری که می دانند چطور مدیریت کنند ، می توانند شما را تشویق کنند ، راهنمایی و ترفندهایی ارائه دهند ، گوش دهند در ارتباط باشید. بدون آن پشتیبانی ، انجام همه کارهایی که باید به عنوان یک زن شاغل و مادر  انجام دهیم بسیار دشوار است.”

 

محدودیت های خود را بشناسید

“توصیه من به مادران شاغل تمام وقت این است که محدودیت های خود را بدانید. بدانید که چقدر زمان برای تنهایی – در خارج از محل کار و بچه ها – نیاز دارید ، زیرا وقتی بسوزید ، هردو شغل شما آسیب می بیند.”

 

چیزی به عنوان تعادل وجود ندارد

“اول و مهمتر از همه ،باید بدانید چیزی به عنوان تعادل وجود ندارد. من از هارمونی کار و زندگی طرفداری می کنم ، زیرا همیشه یک مسئولیت پذیری وجود دارد .”

 

از هر لحظه لذت ببر

“سعی کنید به یاد داشته باشید که می توان  گل رز را هم در محل کار و هم با خانواده بویید. از لحظات لذت ببر ، زیرا ، در پایان روز ، زمان توست که تمام شده است.”

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید