Search
Close this search box.

 

 

 

 

ایده اینکه جامدات به کودک شما برای خواب بهتر کمک می کنند ، داستان همسران قدیمی است که با مطالعات پزشکی رد شده است. تغذیه به این روش برای کودک شما با توجیه طولانی تر خوابیدن کودک به دلایل مختلف ایده خوبی نیست:

  1. هیچ مدرکی مبنی بر کمک به خواب بهتر کودک وجود ندارد. بعضي از نوزادان به علت واكنش به مواد جامد (درد معده) بدتر خواهند خوابيد ، خصوصاً اگر كودك كمتر از 6 ماه داشته باشد.مطالعات نشان داده اند که اضافه کردن مواد جامد یا فرمولی خاص به رژیم غذایی باعث خواب بیشتر و بهتر نوزادان نمی شود. این مطالعات هیچ تفاوتی در الگوهای خواب نوزادانی که قبل از خواب مواد جامد دریافت کرده اند ، در مقایسه با نوزادانی که به آنها مواد جامد داده نشده است ، را نشان نداده  است.
  2. سیستم هضم کودک مجبور می شود  تا اضافه کاری کند زیرا کودک سعی می کند چیزی را که مخصوص بدن او نیست را هضم کند. هضم جامدات از شیر انسان سخت تر است.
  1. معرفی اولیه مواد جامد (قبل از شش ماه) مجموعه خطرات خاص خود را دارد و امروزه در کل دنیا ممنوع است.
  2. تحقیقات اخیر نشان می دهد که خواب عمیق و طولانی تر با سندرم مرگ ناگهانی نوزادان (SIDS) همراه است و نوزادانی که طولانی تر و عمیق تر می خوابند ممکن است در برابر SIDS آسیب پذیر تر باشند. برخی دانشمندان می گویند که به نظر می رسد که خواب طولانی برای نوزادان “طبیعی” نیست و وقفه در خواب در ماه های اولیه ممکن است یک عامل محافظت کننده در برابر SIDS باشد. هرچند تحقیقات بیشتری در این زمینه لازم است ، اما بهتر است والدین در مورد دستکاری چشمگیر در الگوی خواب طبیعی کودک در ماه های اولیه به متد مورد تایید جهانی اعتماد کنند.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

 

دیدگاهتان را بنویسید