Search
Close this search box.

 

 

 

 

آیا  گفته های زنان قدیمی درباره بارداری حقیقت دارد؟

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 

داستان های همسرهای قدیمی پیرامون بارداری

 

 

اگر در دوره عادت ماهانه خود رابطه جنسی داشته باشید ، نمی توانید باردار شوید

دوره عادت ماهانه یکی از عوامل مهم و مؤثر در باروری زنان است. این دوره به گونه ای طراحی شده که بدن زنان را به منظور تولید و تخمک گذاری آماده کند. اگر با شریک خود در دوره عادت ماهانه خود رابطه جنسی داشته باشید، آیا می‌توانید باردار شوید؟

دوره عادت ماهانه یا قاعدگی، فرایندی طبیعی است که در زنان رخ می‌دهد و به منظور تخمک گذاری و تولید هورمون‌های مورد نیاز برای بدن زنان طراحی شده است. دوره عادت ماهانه معمولاً در هر ۲۸ تا ۳۵ روز یک بار رخ می‌دهد و شامل فرایندی است که با تغییرات هورمونی همراه است. یکی از رایج ترین داستان هایی که ما می شنویم این است که اگر در دوره عادت ماهانه خود رابطه جنسی داشته باشید نمی توانید باردار شوید. اگرچه بعید به نظر می رسد ، ممکن است در حین قاعدگی باردار شوید. از آنجا که اسپرم می تواند به مدت 3 تا 5 روز در بدن شما زندگی کند ، اگر سیکل کوتاه تری از 21 تا 24 روز داشته باشید و پس از آن در پایان خونریزی رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید ، ممکن است اسپرم های سرسخت با فشار تخمک گذاری همپوشانی داشته و دچار حاملگی شوند.

در این دوره، تخمدان ها در بدن زنان کار خود را شروع می‌کنند و با تخمک گذاری، تخمک‌ها آماده برای تلقیح می‌شوند. در صورتی که در این دوره، تخمک با اسپرم شریک خود تلقیح شود، بارداری رخ می‌دهد.

 

رابطه جنسی در دوره عادت ماهانه و بارداری

با توجه به توضیحات داده شده، در دوره عادت ماهانه، تخمک‌ها آماده برای تلقیح می‌شوند. اگر شریک خود در این دوره با شما رابطه جنسی داشته باشد و اسپرم به داخل رحم شما وارد شود، می‌توانید باردار شوید.

با این حال، باید به این نکته توجه داشت که رابطه جنسی در این دوره، به دلیل تغییرات هورمونی و وضعیت پرخطر بیماری‌های جنسی، ممکن است خطراتی برای بهداشت شما داشته باشد. بنابراین، بهتر است از استفاده از روش های جلوگیری از بارداری، مانند استفاده از کاندوم، استفاده کنید.

همچنین، شایعه دیگری وجود دارد که در دوره عادت ماهانه، باردار شدن باعث اختلال در دوره بعدی شما می‌شود. این نیز نادرست است و بر اساس تحقیقات علمی، باردار شدن در دوره عادت ماهانه، نباید به تغییرات دائمی در دوره عادت ماهانه شما منجر شود.از آنجا که در این دوره تخمک‌ها آماده برای تلقیح می‌شوند، به شرطی که اسپرم شما وارد رحم شما شود، می‌توانید باردار شوید. با این حال، بهتر است از روش های جلوگیری از بارداری، مانند استفاده از کاندوم، استفاده کنید. همچنین، در مورد شایعات نادرستی که وجود دارند، باید این نکته را در نظر داشت که بارداری در این دوره، باعث تغییرات دائمی در دوره عادت ماهانه شما نخواهد شد.

 

حداقل 20 دقیقه پس از انزال ، پاهای خود را بلند کنید

حتما شنیده اید که  می گویند: ” زن به مدت یک ساعت از خواب بلند نشود و با بالش زیر باسن دراز بکشد.”

اضلا باور نکنید. بالا نگه داشتن پاهای شما هیچ کمکی نمی کند.

 

ارگاسم به شما در بارداری کمک می کند

اگرچه بدیهی است كه مرد برای تأمین اسپرم باید به ارگاسم برسد ، این نظریه نیز وجود دارد كه ارگاسم زن باعث می شود عضلات رحم منقبض شده و مانند خلاء عمل كند ، و تمام اسپرم ها را مکیده و به لقاح كمك می كند. برخی دیگر اظهار دارند که آزاد شدن اکسی توسین پس از ارگاسم به آرامش شما کمک می کند تا استرس کمتری داشته باشید. اگرچه درست است که استرس زیاد باعث ناباروری می شود ، اما مشخص نیست که آیا ارگاسم استرس را تا حدی کاهش می دهد که به لقاح کمک کند یا خیر.

 

داستان های زوج های قدیمی درباره اینکه چه چیزی باید بخورید تا باردار شوید

 

 

شربت سرفه

برخی از خانم ها فکر می کنند نوشیدن شربت سرفه به بارداری کمک می کند. در حالی که هیچ مطالعه ای در مورد این موضوع وجود ندارد ، ضمنا مقادیر زیاد  شربت سرفه می تواند خطرناک و حتی کشنده باشد.

 

عسل با دارچین

عسل حاوی اسیدهای آمینه زیادی است که برای عملکرد تخمدان مفید است و می توانند از سیستم تولید مثل پشتیبانی کنند. یک مطالعه کوچک مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا نشان داده که برای زنانی که به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مبتلا هستند ، عارضه ای که منجر به قاعدگی نامنظم می شود ، معجون عسل و دارچین می تواند به شروع مجدد چرخه قاعدگی کمک کند.

 

محدود کردن نوشیدن الکل

در حالی که نوشیدن گهگاه ممکن است به شبهایی منجر شود که درگیر رابطه جنسی محافظت نشده (و از این رو ، بارداری احتمالی) شوید ، به طور کلی ، نوشیدن الکل به طور مرتب باعث ناباروری شما می شود. علاوه بر ضعیف کردن بدن ، نوشیدن بیش از حد ممکن است منجر به چرخه های نامنظم قاعدگی شود ، در نتیجه بارداری را سخت تر می کند.

 

از این داستانهای همسران قدیمی خودداری کنید

 

 

خوردن مایع منی

آیا تا به حال با یک مرد مواجه شده اید که اصرار دارد  بلعیدن منی به باروری کمک می کند؟ هرگز اینگونه نیست. صرفا اگر اسپرم حاوی پروتئین باشد و در داخل مهبل شما باشد – نه در دستگاه گوارش شما – احتمال بارداری وجود دارد.

 

بخور واژن

با وجود ادعای بهبود باروری ، هیچ مدرکی دال بر متعادل کردن هورمونها یا حتی تمیز کردن واژن و رحم برای کمک به بارداری  در دست نیست. در حقیقت ، بخار دادن واژن به دلیل تغییر اکوسیستم باکتریایی واژن ممکن است خطر عفونت های واژن را افزایش دهد. به علاوه ، واژن شما از طریق ترشحات طبیعی خود را تمیز می کند و با حفظ تعادل pH صحیح سالم می ماند.

اگرچه بسیاری از روش ها و حرفهای خانمهای مسن در مورد باردار شدن ضرری ندارد ، ولی حتما قبل از شروع هرگونه برنامه غذایی مهم یا تغییرات جسمی ، با پزشک خود مشورت کنید.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید