Search
Close this search box.

 

 

والدین  امروزی هر کاری را نه تنها برای شادی بلکه برای تضمین امنیت و انطباق با فرزندان خود انجام می دهند. یکی از راه هایی که معمولاً والدین انجام می دهند ، فراهم کردن بهترین اتاق برای فرزندانشان است. این کار بسیار چالش برانگیز است زیرا کودکان مانند نوجوانان نمی توانند سهم زیادی در نشان دادن یا گفتن آنچه می خواهند در این مورد داشته باشند. بنابراین ، والدین باید در دانستن چگونگی طراحی اتاق خوابی زیباو راحت برای بچه ها کوشا باشند.

تعیین رنگ اتاق خواب کودکان

معمولا ترکیب سه رنگ برای داشتن اتاقی زیبا و راحت برای کودکان کافی است. شما می توانید و البته بهتر است رنگ سفید را به عنوان اولین رنگ انتخاب کنید. اگر رنگ مورد علاقه فرزندان خود را شناخته اید می توانید از آن به عنوان رنگ دوم و درجه بندی آن به عنوان آخرین رنگ استفاده کنید. با این حال ، اگر از رنگ مورد علاقه آنها اطلاع ندارید ، رنگهای خاکستری، آبی ، صورتی ، سبز و بنفش بیشترین توصیه شده ها هستند. ایده های اتاق خواب بچه ها می تواند نشانگر شخصیت های فرزندان شما باشد.

 

 

ایجاد فضای آزاد

فضای آزاد مهمترین چیز در طراحی اتاق خواب کودکان است. برخی از والدین با تهیه وسایل زیاد در اتاق کودکان ، اشتباه می کنند. هدف از داشتن اتاق این است که باعث نشود کودکان به بیرون از خانه بروند و از امکانات کامل در اتاق احساس راحتی کنند. این یک انتخاب مؤثر است زیرا والدین معمولا فراموش می کنند فضای بیشتری را برای کودکان فراهم کنند. بهتر است اتاق را شلوغ نکنید. به عنوان مثال ، تختخواب کوچک ، مجموعه ای از میز و صندلی ، قفسه کتاب و نهایتا برخی از تصاویر روی دیوار و کمد کافی است.

 

 

ایجاد فضای مخصوص دیوار در اتاق خواب کودکان نکته مهم دیگری است. بیشتر کودکان با همان دیوار بسیار سرگرم می شوند. آنها دوست دارند از دیوار ، به خصوص دیوار اتاق خود برای نقاشی  استفاده کنند. آنها می خواهند خلاقیت خود را از طریق تصاویری که ترسیم می کنند نشان دهند. بنابراین ، فراهم کردن فضای ویژه برای آنها لازم است. متاسفانه برخی والدین شکایت دارند که فرزندانشان با نقاشی “بد” اتاق خود را کثیف می کنند،بهتر است بدانیم می توان با دادن فضا به کودکان خرابکاری های آنان را به حداقل رساند تا در اتاق خود بتوانند سرگرم باشند.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید