Search
Close this search box.

 

 

 

آنچه دراین مقاله خواهید خواند:

 

در این دنیای رقابتی ، اغلب اینگونه به نظر می رسد که باید هر لحظه از زندگی کودک نوپای خود را با کلاس های آموزشی پر کنید. واقعیت این است که برنامه های زیادی هم وجود دارد که حتی برای بچه های دو ساله بسیار جذاب است اما به نظر می رسد فراموش کرده ایم که چگونه می توانیم بازی های ساده و سرگرم کننده ای را با نوزادان خود انجام دهیم.اگر با آنها بازی کنید لازم نیست نگران فرصت یادگیری از دست رفته باشید.

 

 

گرچه ممکن است هنگام بازی با کودک دو ساله به نظرتان بیاید که کار مهمی انجام نمی دهد ، امااز نظر مراحل رشد ، بازی کردن مهمترین کاری است که باید در آن سن انجام دهد

بسته به نوع بازی ها ، کودکان می آموزند که چگونه مشکلات رامی توانند حل کنند و دنیای خود را در یک محیط امن و پرورش یافته کشف  می کنند.

بازی های آسان برای کودکان دو ساله

 

 

برای رشد بهتر فرزندان لازم نیست اسباب بازی های گران قیمت تهیه کنید. قایم با شک برای کودکان دو ساله یک بازی سرگرم کننده و بسیار مفید است. می توانید به جای استفاده از دستان خود روسری یا کلاه را به بازی اضافه کنید. یا به جای پوشاندن صورت خود ، می توانید اسباب بازی های کوچک را پنهان کنید و از کودک خود بخواهید که آنها را پیدا کند.

فعالیت های کم هزینه زیادی را می توان با وسایل خانگی انجام داد. علی رغم خرید اسباب بازی های سرگرم کننده و حتی گران بچه ها معمولا ترجیح می دهند تمام ظروف و قابلمه ها را از کابینت بیرون بکشند ،کار بسیار خوبی است که وسایل آشپزخانه را در اختیارشان قرار دهید. می توانید کاملا با بازی آنها را عاشق جمع و جور کردن وسایل آشپزخانه کنید. اگر این کار یک مهارت زندگی مفید نیست ، من نمی دانم که اسمش چیست.

یا مثلا این بازی که شما چیزی را مخفی کنید و با نزدیک شدن کودک به آن صدای خود را بالا ببرید ،اگرچه ممکن است به نظر برسد که کودک دو ساله شما برای پیدا کردن چیزی که مخفی کرده اید خیلی کوچک است ، اما باید بتوانند جهت های ساده را دنبال کند و مفهوم پنهان کردن یا پیدا کردن شخصی را درک کند.

همچنین ، دویدن دنبال او را دست کم نگیرید که چقدر می تواند باعث شادی یک کودک نوپا شود. این بازی حداقل 10 تا 15 دقیقه برای او سرگرم کننده است. به سایر فعالیتهای بدنی مانند بالا بردن کودک خود بر روی شانه های خود ، مبارزات قدیمی و پیروز شدن در بازی ها را نیز اضافه کنید و اینگونه نه تنها انرژی کودک خود را نمی سوزانید ، بلکه خاطرات ماندگاری را برای او می سازید.

چه بازی های آموزشی می توانید انجام دهید

 

 

اگر برای یادگیری واقعی مصر هستید ، مجموعه  بلوک های چوبی (جورچین) می توانند ساعت ها سرگرم کننده باشند. بلوک ها متنوع هستند و می توانند بسیاری از فعالیتها را در حین بازی در جهت پیشرفت مهارت های دستی و سایر مهارت های شناختی در خود جای دهند. چیدن بلوک ها روی هم یک نقطه عطف مهم برای کودکان است و متخصصین توصیه می کنند که در 24 ماهگی ، کودک شما باید حداقل چهار بلوک را بتواند جمع کند.

موسیقی یکی دیگر از روشهای سرگرم کننده و آموزشی برای بازی با کودک نوپای شماست. اگر برای آموزش بچه ها به آلات موسیقی دسترسی دارید ، حتما از آنها استفاده کنید. می توانید همراه با موسیقی برقصید و آواز بخوانید یا حرکات متناسب با سن کودک را برایش آموزش دهید تا بتواند از آن کپی کند.

در نهایت ،فراموش نکنید که اوقاتی که با کودک نو پای خود می گذرانید برای او بسیار سرگرم کننده و جذاب است. پدر و مادر بودن بسیار سخت است اما لبخندها و خنده های صورت نوزادان و کودکان باعث می شود ارزشش را داشته باشد.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید