Search
Close this search box.

“اگر سوالات زیادی در مورد نوزاد تازه متولد شده تان دارید ، کاملاً طبیعی است”

در اینجا پاسخهایی از متخصصین کودکان برای برخی از سؤالات متداول که احتمالاً از ذهن والدین جدید و  خواب آلود عبور می کنند وجود دارد:

 

برخی از مردم نگران این هستند که عجله برای بلند کردن کودکی که گریه می کند باعث تقویت گریه  شود ، اما این طور نیست. در واقع ، هنگامی که کودک می داند که شخصی را در آنجا دارد تا او را آرام کند ، اغلب یاد می گیرد که خودش  را آرام کند. بنابراین نگران نباشید. پیش بروید و راحت باشید. سعی کنید کودک خود را نزدیک قفسه سینه نگه دارید و بی سر و صدا آواز بخوانید یا با او صحبت کنید. تکان دادن آرام هم می تواند کمک کننده باشد حتی می توانید کودک خود را محکم در یک پتو بپیچید تا او لذت ببرد. در اصل ، ایجاد محیطی که کودک شما را به یاد رحم می اندازد ، آرامش بخش است: دنج ، ساکت و محکم.

 

در ابتدا  اندازه زیادی نیست – نوزادان فقط 15 تا 20 سانت را می توانند ببینند. این بدان معنا نیست که او نمی خواهد به شما نگاه کند. بچه ها چهره ها را دوست دارند! اما اگر دور هستید ، در ردیابی صورت شما مشکل دارد ، بنابراین نزدیک شوید. همچنین  چیزهای سرگرم کننده برای کودکان ، مانند جغجغه های رنگی و تابلوهای چوبی و رنگهای روشن و متضاد ، را فراموش نکنید. بینایی کودک شما فقط یکی از موارد بسیاری است که به سرعت تغییر می کند ، و او به زودی تفاوت رنگ ها (3 تا 4 ماه) را درک می کند .

 

نوزادان فقط باید حمام اسفنجی گاه به گاه داشته باشند تا بند ناف قطع شود. بعد از آن  ، حمام حدود سه بار در هفته کافی است. حمام های مکرر می توانند باعث خشک شدن پوست شوند ، به خصوص اگر از صابون استفاده می کنید. آب ساده برای شستشو مناسب است ، اما در صورت تمایل می توانید از صابون و شامپو مخصوص کودک استفاده کنید.

 

نوزاد شما باید اولین مدفوع خود را در 24 ساعت اولیه پس از تولد انجام دهد. سیاه یا سبز تیره و بی بو خواهد بود ، اما خیلی هیجان زده نشوید – از اینجا به بعد ، ذره ذره  بوی بد مهمانتان خواهد بود. مدفوع هایی که دارای تن خاکی هستند مانند زرد ، برنزه ، سبز و قهوه ای ، همه طبیعی هستند. تا شروع غذای جامد ، آنها نرم و یا حتی شل خواهند بود. مدفوع سفت یا خشک می تواند به معنای کمبود مایعات بدن کودک شما باشد. اگر در آن رنگ سفید یا قرمز می بینید ، با پزشک تماس بگیرید ، زیرا این رنگ ها می توانند نشان دهنده وجود مشکل باشند.

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر

دیدگاهتان را بنویسید