Search
Close this search box.

[vc_row nav_skin=”light” consent_include=”include”][vc_column css_animation=””][vc_column_text]

 

شاید شما کارهای چالش برانگیز بسیاری  را در زندگی انجام داده باشید ، اما اگر به تازگی مادر شوید ، می دانید که این وظایف در مقایسه با مادر بودن چیزی نبود. مادر شدن برای اولین بار یک کار هولناک است. دویدن به دنبال فرزندانتان برای هر کار کوچک ، شما را خسته می کند. شما پرستار او ، بهترین دوست ، آسایش دهنده ، مراقب و مهمترین فرد در کل جهان برای او هستید. آن شخص خاص بودن برای او برای شما هم بسیار مهم است ، بنابراین درک آن سخت نیست که احساس فشار کنید. در اینجا نکات اساسی وجود دارد که به شما کمک می کند مادر خوبی برای فرزند خود باشید.
ویژگی های یک مادر خوب
فقط سلامت فرزند شما نیست که اهمیت دارد بلکه رشد عاطفی و روحی او نیز به عهده شماست. نگاه فرزند شما به دنبال شما خواهد بود تا به او کمک کنید یاد بگیرد که چگونه می تواند به تنهایی در این جهان حرکت و زندگی کند.
نگران نباشید، فقط آنچه را که برای شما و فرزندتان بهتر است انجام دهید و بدانید که همه سبک فرزند پروری خود را دارند. در اینجا خصوصیات کلی یک مادر خوب وجود دارد که می توانید به عنوان یک راهنما در سفر خود برای تبدیل شدن به یک مادر خوب استفاده کنید:

1. صبور بودن
صبور بودن ، تعریف یک مادر خوب است. با بزرگ شدن كودكان ، آنها سعي مي كنند درمورد دنيا اكتشاف كنند و بدانند. گاهی اوقات ، همزمان در حالی که می توانند چیزهای جدیدی را
کشف کنند ، می توانند بسیار بی دقت باشند. بنابراین اگر آنها به دنبال تزئین دیوارها با هنر خود هستند و یا شیر را در سراسر فرش مورد علاقه خود می ریزند ، لطفاً صبور باشید. سر آنها فریاد نکشید. چند نفس عمیق بکشید و تمام تلاش خود را برای آرامش انجام دهید. صبر و شکیبایی هم برای شما و هم برای فرزندانتان خوب است زیرا آنها خصوصیاتی را که در شما و همسرتان می بینند انتخاب می کنند.

2. دلگرم کننده بودن
قبل از رسیدن به موفقیت در کارشان بارها و بارها شکست خواهند خورد ، خواه راه رفتن ، چهار دست و پا رفتن ، خوردن به تنهایی یا هر چیز دیگری که  آنها برایش تلاش می کنند باشد. این وظیفه شماست که حتی اگر بی نهایت شکست بخورند ، آنها را تشویق کنید. کودکانی که مادران پشتیبان و دلگرم کننده ای دارند ، می توانند شکست های خود را به آرامی انجام دهند و دوباره بدون پشیمانی آنها را امتحان کنند.آنها همچنین به طور کلی نسبت به دیگران دلگرم کننده و حمایت کننده تر خواهند شد.

 

 

3. درک کردن
این یکی از مهمترین خصوصیات یک مادر خوب است. شما باید برای گوش دادن به فرزندان خود وقت بگذارید و سعی کنید یک وضعیت را از دیدگاه آنها درک کنید. بچه های شما باید بدانند که می توانند برای هر کاری و در هر زمان به شما دسترسی پیدا کنند ، فارغ از سن آنها.

4. محترم بودن
فرزندان شما باید احترام گذاشتن به خود و دیگران را یاد بگیرند. آنچه شما برای به دست آوردن احترام فرزندتان انجام می دهید ، به نوبه خود به آنها می آموزد که به خودشان چگونه احترام بگذارند. کودکانی که احترام به خود را آموخته اند و می دانند چگونه به خود و دیگران احترام بگذارند شادتر ، سخاوتمندتر و قادر به پرورش روابط خوب هستند.

5. مشارکت کردن
در ضمن نظم دادن به فرزند خود ، فکر نکنید که لازم است به آنها معنای خاصی ببخشید.زندگی عادی خود را بکنید و بگذارید ببینند، آنها را به آرامی و با عشق منضبط کنید. آنچه مادر را، بزرگ می کند ، توانایی او در درک رفتار فرزندانش است اینکه درک میکنید بین شخصیت ورفتار آنها تمایز وجود دارد و کمکشان می کنید،وقتی در مورد نظم و انضباط فرزندان خود صحبت می کنید مواظب کلمات خود باشید ، در غیر این صورت آنها شما را جدی نمی گیرند.

6. همیشگی بودن
این که آیا شما یک مادر شاغل هستید یا یک مادر خانه دار، اهمیتی ندارد، آنچه مهم است اینست که باید برای فرزندان خود زمان کافی اختصاص دهید. شما باید به آنچه دوست دارند علاقه مند شوید و برای پیوند با آنها تلاش کنید. این باعث می شود فرزندان شما احساس مهم بودن داشته باشند و به نوبه خود اعتماد ، عزت نفس و عشق را بیاموزند.

 

 

7. فروتن بودن
این موضوعی است که شاید سخت باشد ، اما در صورت اشتباه رفتار کردن ، بررسی وضعیت و عذرخواهی از فرزندتان مهم است. این کار نه تنها باعث وخیم شدن اوضاع نمیشود بلکه درس ارزشمندی را نیز به فرزند شما می آموزد که همه مرتکب اشتباه می شوند و این تا زمانی که شما به اندازه کافی فروتن باشید تا اشتباهات خود را بپذیرید اشکالی ندارد. این کارتان باعث احترام زیادی از جانب آنها خواهد شد.

8. منتور بودن
با کمک به او در شناخت مهارت های خود ، به کودک خود کمک کنید تا اعتماد به نفس داشته باشد. همانطور که فرزند شما رشد می کند و به چیزهایی علاقه نشان می دهد ، وقت خود را برای آموزش واقعی او قرار دهید. برخی از بچه ها استعداد خود را از سنین پایین نشان می دهند. توجه کنید ، اگر فرزند شما استعداد خاصی دارد در پرورش مهارت و استعداد به او کمک کنید تا بتواند در زندگی خود مستقل و مثمر ثمر باشد.

9. قابل دستیابی بودن
برقراری ارتباط خوب در یک خانواده برای درک یکدیگر و ایجاد یک رابطه مطمئن و دوست داشتنی مهم است. کودکان در هر سنی باید احساس کنند که می توانند برای هر نوع مشکلی ، حتی برای مشکلاتی که حساس هستند ، به مادرشان نزدیک شوند. بنابراین ، از سنین پایین ارتباطات باز و صادقانه را پرورش دهید.

10. قوی بودن
مادر بودن می تواند شغل استرس زایی باشد. یک زن برای اینکه فرزندانی سالم و شاد داشته باشد ، باید حاضر باشد همه آنچه لازم است را انجام دهد. اطمینان حاصل کنید که در نگاه فرزندان خود قوی هستید زیرا تماشای زندگی روزمره زندگی شما همان چیزی است که باعث الهام بخشی آنها خواهد شد و به آنها درسهای ارزشمندی در مورد قدرت و چگونگی استقامت و بکارگیری آنها در زندگی روزمره می آموزد.

 

ترجمه و گردآوری : وارش رنجبر[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید